Skladba panelů

Plánujete si postavit rodinný dům vlastními silami, ve spolupráci s rodinou a známými? Můžeme Vám ušetřit spoustu času, kdy budete pokládat cihlu k cihle a postavit obvodové a vnitřní příčky už během jednoho dne za Vás. Sousedé se nebudou stačit divit.   

   Obvodové panely a vnitřní příčky GANSA jsou vyrobeny ze sendvičových (několikavrstvých) konstrukcí, kdy konstrukční systém na bázi dřeva je kombinován s jinými stavebními materiály. Během tzv. suchého procesu výroby dochází k montáži jednotlivých prvků. Pro výrobu obvodových a vnitřních panelů GANSA jsou použity výhradně vysoce kvalitní, prověřené a certifikované stavební materiály určené pro dřevostavby od osvědčených dodavatelů. Veškerá výroba probíhá podle výrobní dokumentace, která je téměř vždy individuální. Díky výrobní hale v Ostravě-Hrabové, jsou zcela eliminovány klimatické vlivy na stavební materiál. Celý náš výrobní proces odpovídá nejpřísnějším normám. Dodržování správného procesu výroby a používání kvalitního materiálu je průběžné kontrolováno Dřevařským ústavem, který nám udělil certifikaci. 

 

 

Celý proces výroby Vašeho bydlení svěřujete do našich rukou, to je pro nás závazek odvést svou práci v nejvyšší kvalitě, od jejího náčrtu až k finálnímu předání klíčků k Vašemu novému domovu. Ve svém výrobním závodě provádíme veškeré kvalitativní zkoušky. Na samotný proces výroby dohlíží odborné kontroly. Spolupracujeme s předními výrobci kvaltních stavebních materiálů určených především pro dřevostavby. Realizační tým odvádí svou práci profesionálně a s nadšením. A jde to poznat! 

 

 

 

Vlastnosti použitých materiálů

 

Konstrukční deska RigiStabil

Konstrukční desky RigiStabil společnosti Rigips Saint-Gobain se vyznačují vysokou pevností, zvýšenou povrchovou tvrdostí a požární odolností, která je předurčuje k použití v podmínkách, kde mohou být vystaveny náročnému mechanickému namáhání.  Jsou přímo určeny do nosných i nenosných konstrukcí, včetně prostor se zvýšenou vlhkostí. V zavěšování těžších předmětů se zcela vyrovnají sádrovlaknitým deskám, neboť spolehlivě unesou konzolově až 80 kg při použití vhodných kotevních prostředků (např. kuchyňskou závěsnou linku, skříňky apod.)

KVH konstrukční hranol 140x60 mm

Jedná se o konstrukční stavební dřevo nebo přesněji řečeno o sušený, hoblovaný hranol, který je vyráběn podle přesně stanovených norem. KVH hranoly se vyrábí nejčastěji ze smrkového řeziva. Výroba KVH probíhá vysušením řeziva na vlhkost 15 % s tolerancí 3 % a dále je řezivo hoblováno na přesný rozměr.  Z vysušených a ohoblovaných hranolů je nutné vyřezat vady (např. místa po vypadlých sucích, rozpraskané části hranolu a jiné), aby výrobek splnil předepsanou normovou kvalitu. Pro jednotlivé konstrukční hranoly nebo lamel je vybrána středová část kmene. Na části řeziva, které již nepřípustné vady neobsahují, jsou z čela hranolu vyfrézovány zubové spoje (tzv. cinky), do kterých se nanese lepidlo a pomocí nichž jsou jednotlivé kusy k sobě tlakem slepeny. Tímto postupem vznikne vysušený, hoblovaný hranol vysoké jakosti.

DELTA-DAWI GP

Robustní vzduchotěsná a parotěsná zábrana ze speciálního polyetylénu spolehlivě brání vzniku kondenzace a prostupu vodní páry. Parotěsná zábrana DELTA-DAWI GP se v přesazích slepuje kombinací AIRSTOP flex lepící páskou a AIRSTOP Sprint těsnící a lepící hmotou. Na přiléhající stavební konstrukce, jako jsou štítové stěny, pozednici, komínové těleso, ukončení otvorových výplních apod. se fólie na hladkých podkladech vzduchotěsně zakončuje pomocí tmelu JUTAFOL Mastic.

NATUROLL 035 tl. 140 mm

Naturoll 035 je tepelná, akustická a protipožární izolace z minerální vlny. Používá se pro zateplení rámových konstrukcí a šikmých střech dřevostaveb. Pro své tepelně izolační vlastnosti je vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy. Technologie pojení ECOSE®využívá pojivo na rostlinné bázi a dodává minerální vlně typickou hnědou barvu. Nespornou výhodou je její vysoká pružnost se schopností ideálně vyplnit dutinu konstrukcí, v konstrukci rámu drží bez nutnosti dodatečné fixace. Certifikovaným výrobcem je uváděn součinitel tepelné vodivosti 0,035 W/mK, třída reakce na oheň A1.

 

MÁTE DOTAZ?

Neváhejte se na nás obrátit, kdykoliv budete potřebovat.

ODESLAT